Za zmanjševanje stroškov, se lastniki objektov poslužujejo različnih energetskih rešitev. Ena takih rešitev je čistilna naprava. Cena čistilnih naprav se razlikuje glede na vrsto čistilne naprave, pa tudi glede na velikost, saj je velikost čistilne naprave odvisna od velikosti gospodinjstva. Glede na to, da je čistilna naprava namenjena prečiščevanju odpadnih voda, je treba upoštevati, koliko je članov gospodinjstva in koliko vode se porabi. Za najboljšo izbiro čistilne naprave je smiselno povprašati strokovnjake, ki se ukvarjajo s prodajo in montažo čistilnih naprav. Ti vam bodo znali najbolje svetovati, kakšna čistilna naprava bi bila primerna za vas.

čistilna naprava cena

Vrste čistilnih naprav

Glavna naloga čistilnih naprav je čiščenje odpadnih voda. Voda, ki se jo uporablja v gospodinjstvu je vsa voda, ki odteka v odtoke, torej v kuhinji in kopalnici. Ker se ta voda vrne nazaj v okolje, je treba poskrbeti, da nazaj v naravo spustite čim bolj čisto vodo. Tako poskrbite, da se okolje ne onesnažuje in preprečite, da bi v podtalnico prišla umazana voda. Čistilna naprava pred spustom v naravo, vodo primerno očisti.

Čistilne naprave so lahko izdelane iz različnih materialov. Ločita se betonska in plastična čistilna naprava. Cena betonske čistilne naprave je načeloma nekoliko višja od plastične. Vseeno pa obe vrsti čistilnih naprav uspešno opravita svoje delo. Tako betonska, kot plastična čistilna naprava imata svoje prednosti, zaradi katerih se kupci odločajo zanje.

Prednost betonske čistilne naprave je, da sproti obdeluje svojo vsebino, kar pomeni manj odpadnega materiala. Poleg tega preprečuje neprijetne vonjave in značilno je, da je betonska čistilna naprava zelo trdna čistilna naprava. Cena odraža to trdnost. Potem pa je tu plastična čistilna naprava, cena katere je načeloma nižja. Njena prednost je, da je lahka in jo lahko namestite tudi na težje dostopne površine, saj ne potrebujete betonske podloge. To je priporočljivo predvsem za hribovite površine.